Employee Experience: Mapování cesty zaměstnance

Objevte jak vám design thinking a mapování cesty zaměstnance pomohou vytvořit skvělou employee experience

Termín konání: 12. prosince 2019
Čas: od 9:00 do 17:00
Místo konání: Praha (bude upřesněno)
Cena: 5 900,- Kč bez DPH
Kapacita: max. 15 osob
Registrace: https://forms.gle/U3LEJ68Q8jGLceFw5
Kontakt: enjoy@happinessatwork.cz

Employee experience je inspirováno inovační metodologií design thinking. Místo zákazníka však zjišťujeme potřeby zaměstnance. 

O čem to je?

Během workshopu projdeme celým design thinking procesem. Zaměříme se na identifikování tématu pomocí mapování cesty zaměstnance, sběr a analýzu informací o jeho/jejích potřebách, ideční fázi, kde budete pomocí kreativních technik vymýšlet konkrétní návrhy řešení a nebude chybět ani vytváření hrubých prototypů.

Employee experience vám pomůže vcítit se snáze do potřeb zaměstnanců. Pomocí strukturovaného procesu budeme hledat potenciální body zlepšení, které vedou ke šťastným zaměstnancům a všem benefitům, které s tím souvisí. 

Co si odnesete?

  • Lepší přehled o tom co je employee experience. PROČ je to důležité a JAK to zlepšit
  • Uvedení do metodologie design thinking
  • Návod jak vytvořit "persony" 
  • Mapování cesty zaměstnance - populární nástroj, který vám přinese ukáže přehled interakcí mezi vaší firmou a zaměstnancem
  • Sadu konkrétních "touchpointů" 
  • Praktické příklady z českých i světových firem

Pro koho?

  • Workshop je určen pro každého nadšence do HR, který se chce naučit něco nového a v praxi rychle využitelného 

Programem vás provedou:


Lukáš Cypra

Propojovatel výkonnosti a lidskosti ve firemním prostředí s využitím principů štěstí v práci

Lukáš se 20 let pohybuje v oblasti prodeje a business developmentu, posledních několik let s přesahem do oblasti firemních kultur. Po odchodu z korporátního světa strávil chvíli v Inmite, kde načichnul myšlenkami svobodných firem a štěstí v práci. Poté působil 5 let na volné noze jako konzultant a externí obchodní ředitel, jen aby zjistil, že právě u firem, které tyto principy prosazují, je mu nejlépe. Kombinace systemického koučovacího výcviku, buddhistických principů, spolupráce se sítí Red Button a opětovné setkání s Michalem Šrajerem jej pak dovedla k myšlence šířit a rozvíjet principy štěstí v práci udržitelným způsobem mezi co nejvíce firem a jejich zaměstnance.

Martin Šafařík

Propagátor principů štěstí v práci s důrazem na jejich skutečné využití a implementaci ve firmách

Martin přišel ze světa inovací, které vystudoval na holandské univerzitě v Groningenu a následně rozvíjel jako konzultant ve společnosti ICG. Jeho hlavním zaměřením se stal design thinking a workshopové techniky. Relativně brzy se ukázalo, že úspěch sebelepšího inovačního procesu závisí na lidech, kteří s ním pracují a na nastavené firemní kultuře. To ho přivedlo k tématu štěstí jako vědecké disciplíny, ve které se našel a která ho nadchla. Prostřednictvím principů štěstí v práci doplněných o inovační metody se nyní snaží pomáhat firmám dosahovat lepších výsledků a zejména lidem v tom, jak a kde hledat štěstí a vnitřní klid.